LAJMI I FUNDIT:

Jurgen Klopp pas humbjes ndaj Manchester Cityt: Është totalisht e papranueshme, për të qenë i sinqertë

Jurgen Klopp pas humbjes ndaj Manchester Cityt: Është totalisht e papranueshme, për të qenë i sinqertë

Manchester City ka shënuar fitore të madhe ndaj Liverpoolit me rezultat 4-1, gjë që padyshim e ka lënë të mërzitur trajnerin e Reds, Jurgen Klopp.

Reklama

Ai foli pas ndeshjes, ka treguar se cili ishte momenti që e vendosi ndeshjen.

“E nisëm mirë, realizuam një gol të bukur, por në pjesën e dytë gjithçka shkoi keq. Pas pësimit të dy golave të shpejtë në pjesën e dytë, Man City mori të gjithë kontrollin e ndeshjes dhe posedimin e topit”.

“Është totalisht e papranueshme, për të qenë i sinqertë. Pas këtij momenti u hapëm shumë dhe ata mund të bënin çfarë të donin. Më pas ata shënuan vetëm një gol tjetër dhe kjo është gjë e mirë të paktën”.

“Në fund, ne patëm disa momente reagimi, por në përgjithësi është e papranueshme. Vetëm pas tre ditëve ne do të luajmë përsëri kundër një ekipi tjetër të fortë”.

“Nesër është një ditë e madhe për ne sepse duhet të punojmë me atë që pamë sot, pasi është diçka që po e shohim shpesh kohët e fundit”, ka thënë Klopp.

Liverpooli rrezikon të mbetet jashtë top katërshës për sezonin e ardhëm në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Ligat tjera
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

La Liga
Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës - kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës - kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Xhudo
Kalo në kategori