LAJMI I FUNDIT:

Julio Cesar: Ramires, një lojtar që i duhet Interit

Julio Cesar: Ramires, një lojtar që i duhet Interit
(Foto: Getty Images)

Ish-portieri i Interit, Julio Cesar, e ka përshkruar Ramiresin si një “kafshë” në kuptimin e mirë të fjalës.

Reklama

Nerazzurrët janë pranë transferimet të futbollistit brazilian, i cili aktualisht luan te klubi simotër i zikaltërve, Jiangsu Suning, në Superligën kineze.

(Foto: Twitter/Ramires)

Cesar, i cili ka luajtur me ish-lojtarin e Chelseat te Brazili, beson se 30-vjeçari do të dëshmohet si shtesë e velfshme e skuadrës së Luciano Spallettit.

Ramires: Do të isha i lumtur t'i bashkohesha Interit
Lexo po ashtu Ramires: Do të isha i lumtur t'i bashkohesha Interit

“Ai është një kafshë, në kuptimin e mirë të fjalës. Ka një kohë që nuk e kam parë duke luajtur, mirëpo mesfushori që unë e kujtoj, ka qenë gjithmonë i gatshëm për lojë dhe keni mundur të shihni kudo, sepse ai nuk lodhet kurrë”.

(Foto: Twitter/Ramires)

“Në ekipin tonë kombëtar, ai ka qenë gjithmonë lojtari që ka vrapuar më së shumti, së paku 11 ose 12 kilometra për ndeshje”, ka thënë Cesar, i cili aktualisht është pa skuadër.

Portieri është pyetur nëse beson se Ramires është larguar shumë herët drejt një kampionati, siç është Kina.

(Foto: Twitter/Ramires)

“Ndoshta po… Por, nëse vjen tash në Evropë, kjo dëshmon se ai ka diçka më shumë për të dhënë – diçka që mund t’i ndihmojë Interit”, ka thënë Cesar, i cili e ka bartur fanellën zikaltër për shtatë sezone.

Ai ka shtuar se Interi duhet të mendojë fillimisht për kualifikimin në Ligën e Kampionëve dhe pastaj për Scudetto. /Telegrafi/

(Foto: Getty Images)

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori