LAJMI I FUNDIT:

Ramires: Do të isha i lumtur t’i bashkohesha Interit

Ramires: Do të isha i lumtur t’i bashkohesha Interit

Ramires konfirmon “Do të isha i lumtur nëse shkoj te Interi” por, “Jam ende një lojtar i Jiangsu dhe unë duhet të përqendrohem në përgatitjen me ta”.

Reklama

Reprezentuesi brazilian ka qenë i lidhur ngushtë me Nerazzurrët, pasi të dyja klubet janë në pronësi të Suning Group.

Duke pasur parasysh se Interi nuk mund të shpenzojë gjatë afatit kalimtar të janarit, është sugjeruar që futbollisti të merret në formë huazimi.

“Unë jam këtu për të filluar përgatitjet, atëherë do të shohim se çfarë ndodh”, tha Ramires për Sky gjatë stërvitjeve të para sezonit të Jiangsu Suning në Marbella.

“Nëse një klub i madh tregon interesim për mua atëherë kjo do të thotë se po punoj mirë. Do të isha i lumtur të shkoj në Inter, por jam ende një lojtar i Jiangsut.

“Çështja e pagës sime nuk varet vetëm prej meje, ka shumë palë dhe negociatat duhet t’i plotësojnë të gjitha ato. Unë shpresoj se mund të arrijmë një marrëveshje dhe, kush e di, të shkoj në Inter”, tha braziliani.

Ndryshe, futbollisti më parë ka luajtur edhe për skuadrën e ekipit anglez të Chelseat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori