Declan Rice ka thyer heshtjen e tij pasi akuzoi furishëm gjyqtarin për “korrupsion” pas eliminimit të West Hamit nga Liga e Evropës.

Ylli i Anglisë ishte jashtëzakonisht i dëshpëruar pas humbjes së përgjithshme 3-1 të Hammers në gjysmëfinale ndaj Eintracht Frankfurt – duke shkarkuar zemërimin e tij ndaj arbitrit Jesus Gil Manzano.

Kamerat e tunelit zbuluan acarimin e Rice, gjatë së cilës ai tha: “Gjyqtar! Gjyqtar! Ishte kaq e dobët (performanca). Gjithë natën, është kaq e keqe. Si mund të jesh kaq i keq? Sinqerisht”.

Declan Rice was fuming at the conclusion of last night's game

Më pas ai shtoi: “Ju ndoshta jeni paguar. Luftoni korrupsionin”.

Në një mesazh në Instagram për fansat, Rice nuk përmendi zyrtarët – në vend të kësaj zgjodhi të hedhë dritë mbi gjërat pozitive nga ecuria e West Ham.

Reklama
Reklama

Ai shkroi: “Absolutisht i mërzitur. Nuk mund të jem më krenar për këtë ekip dhe tifozët – kemi pasur disa netë të paharrueshme”.

Të gjitha lajmet nga Declan Rice Të gjitha lajmet nga Declan Rice

“Së bashku dhamë absolutisht gjithçka dhe vumë zemrën në fushë. ❤️

“Ende një fund masiv i sezonit. ⚒”

Pas zhurmës së Rice, West Ham postoi një deklaratë të shkurtër.

David Moyes was red carded for booting the ball towards a ballboy

Aty thuhej: “Klubi është në dijeni të videos që qarkullon në mediat sociale, por nuk do të komentojë më tej derisa të merret parasysh raporti i arbitrit nga ndeshja e dytë gjysmëfinale e Ligës së Evropës kundër Eintracht Frankfurt”.

Rice ka të ngjarë të ndëshkohet nga UEFA për shpreagiminërthimin e tij dhe mund të përballet me një gjobë dhe/ose përjashtim për disa ndeshje nga garat evropiane. /Telegrafi/

Reklama