LAJMI I FUNDIT:

Joshua i afrohet rekordit të Furyt në makinën e boksit

Joshua i afrohet rekordit të Furyt në makinën e boksit

Anthony Joshua ndoqi hapat e rivalit të peshave të rënda Tyson Fury duke u përballur me një sfidë me makinë që tregon fuqinë e grushtit.

Reklama

32-vjeçari për pak sa nuk e theu makinën – pavarësisht se kishte një goditje dorën e tij më të dobët.

Joshua nuk arriti të regjistronte rekordin 999 të nevojshme, por ai arriti një rezultat mbresëlënës prej 965.

Anthony Joshua regjistroi një rezultat të madh kur u përball me një sfidë me makinë grushtimi

Dhe kjo ishte duke përdorur dorën e majtë. Edhe pse ishte më pak se përpjekja e madhe e Furyt në një makinë të ngjashme muajin e kaluar.

Krahasimi i rezultateve në një makinë grushtimi mund të jetë më i afërti që dyshja kanë ardhur ndonjëherë për të luftuar pasi meçi i tyre i 3 dhjetorit është anuluar.

Kampioni i WBC-së, Fury , shënoi një rekord 993 të madh kur e realizoi muajin e kaluar – dhe kjo ishte gjithashtu me dorën e tij më të dobët.

Tyson Fury mori një makinë të ngjashme muajin e kaluar

Joshua megjithatë e bëri më mirë përpjekjen e tij të mëparshme me rezultatin e tij të fundit.

AJ regjistroi një rezultat prej 848 gjatë një paraqitjeje në Graham Norton Shoë në vitin 2017. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori