LAJMI I FUNDIT:

John Travolta me dedikim prekës për Bruce Willis, i cili njoftoi largimin nga aktrimi pas diagnostikimit me sëmundjen e afazisë

John Travolta me dedikim prekës për Bruce Willis, i cili njoftoi largimin nga aktrimi pas diagnostikimit me sëmundjen e afazisë
Foto: NME

John Travolta i ka bërë një dedikim prekës Bruce Willis, i cili ka njoftuar largimin nga aktrimi për shkak të një sëmundje të quajtur afazia.

Reklama

Dyshja, të cilët luajtën bashkë në “Pulp Fiction” dhe “Look Who’s Talking”, kanë një miqësi që përfshin dekada.

Por familja e Willis konfirmoi dje (e mërkurë) se ai do të kërkonte kohë në karrierën e tij për shkak të një çrregullimi të trurit, i cili ‘po ndikon në aftësitë e tij njohëse’.

Travolta i bëri një dedikim Willis në Instagram, duke lavdëruar punën e tij të mahnitshme.

“Bruce dhe unë u bëmë miq të mirë kur ndamë dy hitet tona më të mëdha, Pulp Fiction dhe Look who’s Talking. Disa vite më vonë ai më tha, “John, dua që të dish se nëse diçka e mirë ju ndodh juve ndihem sikur është që më ka ndodhur mua”, tha ai.

Çfarë është afazia, çrregullimi nga i cili vuan Bruce Willis?
Lexo po ashtu Çfarë është afazia, çrregullimi nga i cili vuan Bruce Willis?

“Kjo është sa shpirt bujar është ai. Të dua Bruce”, ka thënë më tej aktori.

View this post on Instagram

A post shared by Rumer Willis (@rumerwillis)

Bruce fitoi statusin e superyllit për rolin e tij si John McClane në “Die Hard”, por gjithashtu vazhdoi të luajë në filma të mëdhenj si: “The Fifth Element”, “The Sixth Sense” dhe “Sin City”.

Ai është i njohur për personalitetin e tij të fortë, por gjithashtu fitoi një ‘Glob të Artë’ për rolin e tij si detektiv privat “Moonlighting”.

Por, tani po largohet nga qendra e vëmendjes pasi u diagnostikua me afazi, që ndikon në funksionet njohëse si aftësia për të folur, shkruar dhe kuptuar gjuhën. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Luana tërheqëse me kostum larjeje

Luana tërheqëse me kostum larjeje

Magazina
U përfolën për një projekt filmik, Luizi dhe Olta ndajnë pamjet e para teksa punojnë bashkë

U përfolën për një projekt filmik, Luizi dhe Olta ndajnë pamjet e para teksa punojnë bashkë

Magazina
Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Magazina
Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Magazina
Pas ndarjes nga Blero, Afrona Dika prezanton të dashurin e ri

Pas ndarjes nga Blero, Afrona Dika prezanton të dashurin e ri

Magazina
Kalo në kategori