LAJMI I FUNDIT:

Joaquin shënon gol nga goditja e këndit në barazimin mes Real Betisit dhe Valencias

Joaquin shënon gol nga goditja e këndit në barazimin mes Real Betisit dhe Valencias
SEVILLE, SPAIN - FEBRUARY 07: Joaquin Sanchez of Real Betis argues with referee Carlos del Cerro Grande during the Copa del Semi Final first leg match between Real Betis and Valencia at Estadio Benito Villamarin on February 07, 2019 in Seville, Spain. (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

Real Betis dhe Valencia kanë barazuar 2-2 në gjysmëfinales e Kupës së Mbretit.

Reklama

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin ‘Balaidos’ u shënua një gol i jashtëzakonshëm.

Loren e ka shënuar golin e parë në minutën e 45-të për Betisin rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Kapiteni i Real Betis, Joaquin, ka shënuar nga goditja e këndit.

Festa e Joaquin . (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

U desh të përdoret VAR që të shënohet pranohet goli i cili fillimisht nuk u pranua për 2-0.

Valenica u kthyes në lojë me golin e Chyrshev, ndërsa në fund shënoi edhe Gameiro.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

Finalisti ka mbetur të zgjidhet në ndeshjen kthyese në Mestalla. /Telegrafi/