Jennifer Lopez është përsëri shënjestra e atyre që pretendojnë se ajo bëri korrigjime në fytyrën e saj, por ajo përsërit se shkëlqimi i saj është plotësisht i natyrshëm.

Ylli 51-vjeçar ka mohuar në mënyrë të përsëritur në të kaluarën se ajo kishte bërë ndonjëherë operacione plastike ose përdorur botoks, dhe tani ajo përsëri ka qortuar përdoruesit e Instagram që e akuzuan për gënjeshtër.

“Por a mund ta vë re që vetullat dhe balli juaj nuk lëvizin aspak ndërsa jeni duke biseduar ose kur përpiqeni të shpreheni?” Padyshim, botoksi. Dhe shumë botoks. Dhe gjithçka është mirë. Thjesht po them”, është komenti i një personi në videon ku aktorja dhe këngëtarja provon një maskë fytyre nga koleksioni i saj kozmetik.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Përgjigjja e të famshmit Jay Lo mbërriti shpejt.

“Lol, është vetëm fytyra ime. Për herë të 500-të… Unë kurrë nuk kam përdorur botoks, injeksione të tjera ose kam bërë ndërhyrje kirurgjikale ”, shkroi ajo dhe shtoi: “Dhe këtu është një tjetër sekret i bukurisë JLO: përpiquni ta kaloni kohën më pozitivisht dhe të jeni më të dashur me të tjerët. Thjesht, po them”.

Lopez duket se është i ndjeshëm ndaj botoksit. Ajo së fundmi zbuloi se një nga të dashurit e saj të mëparshëm e inkurajoi të provonte botoks kur ajo ishte vetëm 23- vjeç. “Jo, faleminderit”, i tha ajo, pretendon ajo.

Ajo shtoi se përndryshe fytyra e saj do të dukej krejtësisht ndryshe sot, dhe në vend të injeksioneve, shkëlqimin e saj natyral ia detyrohet vajit të ullirit dhe kremit kundër diellit. /KP/

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)