Aktorja e njohur, Jennifer Aniston, do të padisë ish-partnerin dhe kolegun e tij aktorin hollivudian, Brad Pitt, për shumën prej 100 milionë dollarësh.

Mosmarrëveshja ligjore buron nga një kompani prodhimi që çifti e filloi në fillim të viteve 2000 të quajtur Plan B.

Ata e krijuan atë së bashku dhe tani Pitt po planifikon ta shesë atë. Ajo po kundërshton të drejtën e tij për ato para dhe po e padit për 100 milionë dollarë.

Jennifer Aniston dhe Brad Pitt

Pitt tashmë është në një konflikt ligjor me një tjetër ish-partnere, Angelina Jolie, kështu që kjo vetëm sa do t’i vështirësojë gjërat për të.

Reklama

Kompania e prodhimit në fakt kaloi në duart e Pitt kur çifti i dha fund lidhjes së tyre, por Aniston beson se ajo kurrë nuk mori kredi për të themeluar kompaninë.

Reklama

Kërkesa mendohet se ka të bëjë me parimin po aq sa ka të bëjë me paratë.

Jennifer Aniston dhe Brad Pitt

“Kjo nuk ka të bëjë vetëm me paratë. Sa i përket Jenit, ajo që është po aq e rëndësishme është parimi. Puna është se ajo ishte një bashkë-krijuese dhe themeluese e Planit B, dhe ndërsa teknikisht i shkoi Bradit , ajo ka “Ka marrë meritën për ndërtimin e saj nga themeli”, tha një burim i afërt me aktoren për “Heat World”.

Reklama

Sukseset e kompanisë përfshijnë filma të tillë si “The Departed”, “12 Years A Slav” dhe “Moonlight”.

Jennifer Aniston dhe Brad Pitt

I njëjti burim shtoi dhe vuri në dukje se “Jen pret të paktën njohje dhe përfshirje në rast se shitja e Brad do të përfundojë, plus opsionin për të punuar me këdo që e merr përsipër”. /Telegrafi/

Reklama