LAJMI I FUNDIT:

Janë plot 14 lojtarë që kanë luajtur për Milanin, por ju mund të keni harruar që kanë qenë pjesë e kuqezinjve

Janë plot 14 lojtarë që kanë luajtur për Milanin, por ju mund të keni harruar që kanë qenë pjesë e kuqezinjve

AC Milan është një nga klubet më të mëdha të futbollit në botë, por shpesh herë emra të njohur nuk kanë arritur të tregojnë vetën në këtë klub.

Reklama

Ata e kanë fituar Ligën e Kampionëve më shumë herë se kushdo përveç Real Madridit (shtatë herë).

Milani revolucionarizoi lojën në fund të viteve ’80 dhe zhvilloi futboll spektakolar me disa nga lojtarët më të mirë në botë. Të gjithë që e njohin futbollin, njohin edhe yjet e mëdhenj që luajtën për kuqezinjtë.

Ka edhe lojtarë të mëdhenj që nuk treguan diçka më shumë në “San Siro” dhe mund të jenë harruar plotësisht.

Squawka ka përpiluar një listë me 14 emra të famshëm që ndoshta i keni harruar që dikur kanë luajtur për AC Milan.

1. Pierre-Emerick Aubameyang
Milan: 2007-2011
Paraqitjet: 0

2. Sokratis
Milan: 2010-2012
Paraqitjet : 7

3. Leonardo Bonucci
Milan: 2017-2018
Paraqitjet: 51

4. Fabricio Coloccini
Milan: 1999-2004
Paraqitjet : 5

5. Martin Laursen
Milan: 2001-2004
Paraqitjet : 82

6. Lucas Ocampos
Milan: 2016-17
Paraqitjet: 12

7. Mathieu Flamini
Milan: 2008-2013
Paraqitjet: 123

8. Michael Essien
Milan: 2013-2014
Paraqitjet: 22

9. Sulley Muntari

Milan: 2012-2015
Paraqitjet : 83

10. Gianluca Zambrotta
Milan: 2008-2012
Paraqitjet: 102

11. Yoann Gourcuff
Milan: 2006-2008
Paraqitjet : 54

12. Gerard Deulofeu
Milan: 2017
Paraqitjet: 18

13. Fernando Torres
Milan: 2014
Paraqitjet: 10

14. Klaas-Jan Huntelaar
Milan: 2009-2010
Paraqitjet: 30

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori