LAJMI I FUNDIT:

Janë 60 yje që do të mbesin pa kontrata në vitin e ardhshëm, mësoni emrat e tyre

Janë 60 yje që do të mbesin pa kontrata në vitin e ardhshëm, mësoni emrat e tyre

Disa prej yjeve kryesore evropiane në vitin 2017 do të mbeten pa kontrata, pasi u mbaron afati marrëveshjeve me klubet e tyre.

Pritet të shihet nëse disa prej tyre do t’i rinovojnë kontratat, apo do të lejohen të largohen si lojtarë të lirë.


Një numër i konsiderueshëm i futbollistëve në këtë përmbledhje kanë edhe një moshë të caktuar, prandaj vështirë se mund të rinovojnë me klubet aktuale.

Telegrafi jua sjell më poshtë listën prej 60 lojtarëve, të cilëve u skadojnë kontratat në vitin 2017:

Adrian (West Ham United)

Ritz Aduriz (Athletic Bilbao)

Raul Albiol (Napoli)

Xabi Alonso (Bayern Munich)

Holger Badstuber (Bayern Munich)

Saido Berahino (West Brom)

Kevin-Prince Boateng (Las Palmas)

Wilfried Bony (Manchester City – i huazuar te Stoke City)

Daniel Caligiuri (Wolfsburg)

Michael Carrick (Manchester United)

Iker Casillas (Porto)

Santi Cazorla (Arsenal)

Alessio Cerci (Atletico Madrid)

Daniele De Rossi (Roma)

Gael Clichy (Manchester City)

Benoit Costil (Rennes)

Eric-Maxim Chopou-Moting (Schalke)

Patrice Evra (Juventus)

Fernandinho (Manchester City)

Gabi (Atletico Madrid)

Valere Germain (Monaco)

Steven Gerrard ( LA Galaxy)

Keisuke Honda (AC Milan)

Klaas-Jan Huntelaar (Schalke)

Zlatan Ibrahimovic (Manchester United)

Branislav Ivanovic ( Chelsea)

Kenedy (Chelsea – i huazuar te Watfordi)

Yevhen Khacheridi (Dynamo Kyiv)

Laurent Koscielny (Arsenal)

Frank Lampard (New York City FC)

Stephan Lichtsteiner ( Juventus)

Lucas Leiva (Liverpool)

Per Mertesacker (Arsenal)

John Obi Mikel (Chelsea)

Thiago Motta (Paris Saint-Germain)

Luciano Narsingh (PSV)

Jesus Navas (Manchester City)

Paul-Georges Ntep (Rennes)

Pepe (Real Madrid)

Andrea Pirlo (New York City FC)

Andrea Poli (AC Milan)

Ricardo Quaresma (Besiktas)

Rafinha (Bayern Munich)

Franck Ribery (Bayern Munich)

Arjen Robben (Bayern Munich)

Bacary Sagna (Manchester City)

Yaya Sanogo (Arsenal)

Haris Seferovic (Eintracht Frankfurt)

Darijo SrnA (Shakhtar Donetsk)

Markel Susaeta (Athletic Bilbao)

Taison (Shakhtar Donetsk)

John Terry (Chelsea)

Fernando Torres (Atletico Madrid)

Yaya Toure (Manchester City)

Antonio Valencia (Manchester United)

David Villa (New York City FC)

Jetro Willems (PSV)

Axel Witsel (Zenit St Petersburg)

Xavi (Al Sadd)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori