James McArthur ishte tejet me fat që i shpëtoi kartonit të kuq për ndërhyrjen brutale në Bukayo Sakan

Mesfushori i Crystal Palace, James McArthur ishte me fat që ishte akoma në fushë pas një ndërhyrje tronditëse ndaj sulmuesit të Arsenalit, Bukayo Saka.

Ish-reprezentuesi 34-vjeçar i Skocisë, i cili ka bërë tetë paraqitje për klubin këtë sezon, bëri një ndërhyrje të ashpër në talentin e The Gunners.

Gjyqtari Mike Dean vendosi që të shkonte për një karton të verdhë në vend të një kartoni të hershëm – dhe Saka u zëvendësua nga Albert Sambi Lokonga para fillimit të pjesës së dytë.

Ishte një vendim që u kritikua shumë nga tifozët e Arsenalit.

Ishte një natë për t’u harruar për skuadrën londineze, e cila kaloi në epërsi në minutën e tetë përmes Pierre-Emerick Aubameyang.

Pavarësisht një fillimi premtues, skuadra e Mikel Arteta u përpoq të dilte përpara në pjesën e dytë dhe në minutën e 50-të, Palace barazoi kur Jordan Ayeë gjeti partnerin Christian Benteke, që realizoi gol për 1-1.

Transferimi veror Odsonne Edouard bëri që shifrat të përmbyseshin dhe të merrnin epërsinë në 2-1 në minutën e 73-të, një gol që dukej si triumfues në kthimin e Patrick Vieira në klubin e tij të vjetër.

Por, sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette barazoi lojën për të rrëmbyer një pikë në sekondat e fundit të takimit. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës