Interi është larguar pa pikë nga Allianz Stadium të dielën mbrëma ku u përballë me Juventusin në derin italian.

Neroazzurët ishin favoritë në letër, por ata u befasuan nga Juventusi që luajti me mungesa të mëdha dhe fitoi me rezultat të pastër 2-0.

Adrien Rabiot dhe Nicolo Fagioli ishin autorët e golave që i dhanë tre pikë të mëdha Zonjës së Vjetër.

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi ka thënë duhet të përmirësohen në ndeshjet e mëdha dhe se dominuan me raste Zonjën e Vjetër.

“Ndeshjet më të komplikuara i kemi bërë në udhëtim, qartësisht duhet të përmirësohemi në ndeshjet e mëdha dhe në golat e pësuar. Juventusi ka bërë tre gjuajtje në portë dhe shënoi dy gola e goditi një shtyllë”.

Reklama
Reklama

“Ne kemi gjuajtur nëntë herë, me raste më të pastra dhe nuk shënuam. Kjo është një humbje që na ngadalëson, që të dhemb dhe me atë që u pa në fushë, ishte e pamerituar. Ndjehet keqardhje që mbyllëm pjesën e parë me rezultatin 0-0”.

“Ne pësuam gol pasi goditëm traversën. Te goli mund të bënim më mirë, mund të bëhej faull për shembull, ishte pastaj rasti i Lautaros, ndërsa te goli i dytë e pësuam pas një kundërsulmi që nisi nga një mbyllje e Bremer ndaj Brozovic i cili mund të shkonte në portë me një mundësi të mirë”, deklaroi Inzaghi.

Reklama

Por tekniku italian vazhdon të besoj te titulli kampion edhe pse e pranon që humbja në Allianz Stadium i ndalë paksa ata.

Reklama

“Mbeten edhe 25 ndeshje deri në fund, kjo është një humbje që na ngadalëson shumë në ecurinë e këtij kampionati, por duhet të tregohemi të aftë të lëmë pas krahëve shpejt këtë humbje”.

“Duhet të përmirësohemi në këto ndeshje, paraqitja ishte e duhura por duhet të jemi të aftë që të bëjmë që episodet të kthehen në favorin tonë”.

“Unë nuk besoj te mungesa e fatit pasi episodet duhet t’i drejtosh ti. Kemi luajtur ndeshje më të vështira se kjo, mund të bënim më shumë”, tha Inzaghi.

Reklama

Interi tani mbetet në vendin e shtatë në tabelë me 24 pikë të tubuara, 11 më pak se lideri Napoli. /Telegrafi/