LAJMI I FUNDIT:

Interi konsideron transferimin e Pessinas dhe Mancinit

Interi konsideron transferimin e Pessinas dhe Mancinit

Interi thuhet se ka vë sytë e tyre tek mesfushori Matteo Pessina dhe mbrojtësi Gianluca Mancini për t’i transferuar gjatë afatit kalimtar të verës.

Reklama

Mancini do të shohë kontratën e tij me Romën teksa skadon në vitin 2024, por Giallorossët së shpejti do t’i ofrojnë atij një marrëveshje të re, ndërsa kontrata e Pessinan në Atalanta përfundon në qershor të 2022.

Ata ndajnë të njëjtin agjent, Beppe Riso, i cili, sipas La Gazzetta dello Sport, u takua dje (e martë) me drejtuesit e Interit.

Sidoqoftë, arsyeja kryesore e takimit ishte përgatitja e kthimit të Eddie Salcedo dhe Federico Dimarco në Giuseppe Meazza.

Gazeta italiane raporton se fituesit aktual të titullit në Serie A mund të kishin diskutuar gjithashtu për transferimin e Mancinit dhe Pessinas.

Nerazzurrët tashmë kanë nënshkruar me Hakan Calhanoglu si një lojtar i lirë, por mund të mirëpresë një mesfushor të ri të qendrës nëse Radja Nainggolan dhe Joao Mario largohen. Në atë rast, Pessina do të ishte një opsion.

Mancini monitorohet gjithashtu nga Nerazzurrët të cilët mund të bëjnë një lëvizje për ta nënshkruar nëse marrin një ofertë të madhe për Milan Skriniar, e cila, megjithatë, nuk ka ardhur ende në zyrat e Interit.

Roma nuk po planifikon të ndahet me mbrojtësin 25-vjeçar dhe dëshiron t’i ofrojë atij një zgjatje të kontratës.

Drejtori i Giallorossëve, Tiago Pinto thuhet se do të takojë agjentin e Mancinit këtë fundjavë duke i ofruar një kontratë të re për ta parë mbrojtësin që dyfishon pagën e tij prej 1.5 milionë eurosh në vit. /Telegrafi/