Joao Mario pritet përfundimisht të largohet nga Interi këtë afat kalimtar veroro.

Mesfushori portugez është bashkuar me Interin në verën e vitit 2016, por ai asnjëherë nuk arriti pritshmëritë.

Joao Mario është huazuar një vit tek West Ham United dhe së fundmi tek Lokomotiva e Moskës.

Ai nuk bënë pjesë në planet e trajnerit Antonio Conte dhe pritet të largohet nga Interi.

Joao Mario. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

E ardhmja e portugezit duket se do të jetë në La Liga, pasi Real Betis dhe Valencia janë dy skuadrat që kanë shprehur interesim për të.

Edhe pse dy ekipet kanë shprehur interesim ato ende nuk kanë bërë ofertë zyrtare.

Megjithatë Inter është në pritje të një oferte dhe është gati ta largojë yllin e tyre nëse vije një shumë prej mbi 15 milionë euro. /Telegrafi/