Interi është duke tentuar që të transferojë sulmuesin e Torinos, Andrea Belottin me të përfunduar ky edicion.

Në rast se Lautaro Martinez kalon te Barcelona në verën e vitit 2021, atëherë Nerazzurët do të hidhen në sulm për lojtarin e rivalit nga Serie A.

Belotti ka disa sezone që po tregon formë të lartë, derisa para dy sezonesh, Torino kërkonte 100 milionë euro nga shitja e tij.

Por, sipas asaj që raporton Calciomercato, Interi është i gatshëm që të paguajë rreth 45 – 50 milionë euro për kartonin e tij.

Barcelona ka kohë që është vënë në ndjekje të Lautaros dhe përfundimi i këtij sezoni, pritet që të përcaktojë të ardhmen e tij.

Lionel Messi tentoi në këtë verë që shkoi që të bind bashkëvendësin e tij që të kalojë në Camp Nou, duke e parë si zëvendësues të Luis Suarezit.

Ronaldo ka shënuar më së shumti gola deri më tani në këtë vit në top pesë ligat evropiane Ronaldo ka shënuar më së shumti gola deri më tani në këtë vit në top pesë ligat evropiane

Me largimin e uruguaianit në drejtim të Atletico Madridit, Barcelona e sheh si nevojë urgjente transferimin e Lautaros.

Interi nuk do të heq dorë edhe aq lehtë nga argjentinasi dhe do u kërkojë Blaugranasëve që të paguajnë mbi 110 milionë euro. /Telegrafi/