LAJMI I FUNDIT:

Inter Miami projekton transferimin e Ronaldos në janar

Inter Miami projekton transferimin e Ronaldos në janar

Nuk është sekret se Cristiano Ronaldo nuk është i kënaqur me situatën e tij aktuale në Manchester United.

Reklama

Pasi kërkoi një largim nga skuadra e Ligës Premier gjatë verës, duket se 37-vjeçari më në fund mund të arrijë dëshirën e tij në janar, pasi ka nisur vetëm një ndeshje në ligë këtë sezon.

Siç raporton Daily Mirror, një kalim te klubi i MLS-ës, Inter Miami mund të jetë në afërsi, për sa kohë që një nga kërkesat e klubit të plotësohet.

Ronaldo i Man United

Klubi me bazë në Florida, i themeluar nga ish-lojtari i United, David Beckham, tashmë ka tërhequr superyje si Gonzalo Higuain, i cili së fundmi njoftoi se do pensionohet nga futbolli.

Megjithatë, Ronaldo do të ishte krejtësisht një nivel tjetër, veçanërisht kur ai ende konsiderohet si një lojtar vërtet elitar – pavarësisht moshës së tij.

Ndërsa është e paqartë nëse sulmuesi do të ishte i etur për një lëvizje, Mirror pretendon se ka interes të qartë nga Inter Miami, i cili aktualisht drejtohet nga një tjetër ish-anëtar i United, Phil Neville. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori