Interi shkatërroi Chievon duke fituar me rezultat 5-0 në Serie A.

Ivan Perisic shënoi tre gola ( 23′, 57′, +90′), Mauro Icardi (38′) dhe Milan Skrinar (60′).

Më i miri natyrisht që ishte kroati që kompletoi het-trikun në këtë ndeshje.

Pas tij paraqitje të mirë bëri Antonio Candreva, Marcelo Brozovic dhe natyrisht dy golashenuesit tjerë.

Për mysafirët më i miri ishte mbrojtësi Dario Danielli, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Notat e Interit:

Notat e Chievos: