LAJMI I FUNDIT:

Inter 5-0 Chievo: Notat e lojtarëve, maksimale Perisic

Inter 5-0 Chievo: Notat e lojtarëve, maksimale Perisic
Ivan Perisic duke festuar golin e parë me Marcelo Brozovicin (Getty Images)

Interi shkatërroi Chievon duke fituar me rezultat 5-0 në Serie A.

Reklama

Ivan Perisic shënoi tre gola ( 23′, 57′, +90′), Mauro Icardi (38′) dhe Milan Skrinar (60′).

Më i miri natyrisht që ishte kroati që kompletoi het-trikun në këtë ndeshje.

Pas tij paraqitje të mirë bëri Antonio Candreva, Marcelo Brozovic dhe natyrisht dy golashenuesit tjerë.

Për mysafirët më i miri ishte mbrojtësi Dario Danielli, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Notat e Interit:

Notat e Chievos:

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Kalo në kategori