LAJMI I FUNDIT:

Inter 1-1 Fiorentina, notat e lojtarëve

Inter 1-1 Fiorentina, notat e lojtarëve

Interi dhe Fiorentina kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të në Serie A.

Reklama

Nerazzurrët kanë lëshuar mundësi ideale për t’iu ofruar Milanit pasi kanë barazuar në shtëpi ndaj klubit Viola.

Golat në këtë përballje u shënuan nga Denzel Dumfries (55’) për vendasit dhe Lucas Torreira (50’) për mysafirët.

Interi lëshon pikë përsëri, ndalet me barazim në shtëpi nga Fiorentina
Lexo po ashtu Interi lëshon pikë përsëri, ndalet me barazim në shtëpi nga Fiorentina

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori mysafir, Alfred Duncan, i cili pas paraqitjes së mirë u notua me 7.5.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Danilo D’Ambrosio dhe Hakan Calhanoglu që u vlerësuan me notë 6.5.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori