LAJMI I FUNDIT:

Infantino me një telegram urimi uron Ballkanin për titullin e kampionit

Infantino me një telegram urimi uron Ballkanin për titullin e kampionit

Ka përfunduar sezoni 2022/23 në futbollin kosovar, me Ballkanin që ka mbrojtur titullin e kampionit në Kosovë.

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino përmes një telegrami drejtuar presidentit, Agim Ademi e ka uruar FC Ballkanin për kurorëzimin me titull të kampionit për edicionin 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës.

“Me kënaqësi të madhe e përgëzoj FC Ballkanin për kurorëzimin me titullin e kampionit për sezonin 2022/23 në Kosovë. Ky titull nuk do të mund të arrihej pa punën e palodhur, pasionin dhe përkushtimin e gjithë ekipit, andaj të gjithë në këtë klub duhet të jenë shumë krenarë”.

Zurich, Switzerland – JANUARY 19: FIFA President Gianni Infantino (R) presents Kosovo Football Federation President Agim Ademi (L) with a gift during a meeting at HoF, Home of Football, on January 19, 2023 in Zurich, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham/FIFA)

“Ju lutemi dërgoni urimet e mia për të gjithë të përfshirët në këtë arritje të madhe”.

Në emër të gjithë komunitetit të futbollit, shfrytëzoj rastin t’ju falënderoj ju dhe Federatën tuaj për kontributin e dhënë në zhvillimin dhe prosperitetin e futbollit në Kosovë dhe në Evropë”, thuhet në urimin e presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino drejtuar të parit të FFK-së, Agim Ademi.

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori