LAJMI I FUNDIT:

Idrizi pas barazimit me Llapin: Mëkat që humbëm dy pikë, por ky është futbolli

Idrizi pas barazimit me Llapin: Mëkat që humbëm dy pikë, por ky është futbolli

Trajneri i Trepçës ’89, Shpëtim Idrizi ka folur pas barazimit ndaj Llapit, duke thënë që skuadra e tij e ka merituar fitoren.

Reklama

Llapi dhe Trepça ’89 kanë luajtur baras 2-2 në ndeshjen e vlefshme e vlefshme për javën e dytë në ALBI Mall Superliga e Kosovës.

Vendasit kaluan të parët në epërsi, por mysafirët ishin afër të merrnin tri pikët, pasi vetëm një autgol i minutave të fundit ia mohoi fitoren.

Ky barazim ka lënë shije të hidhur te trajneri i 89-shin, Idrizi, i cili e ka cilësuar mëkat humbjen e dy pikëve, ndërsa ka shtuar se është i kënaqur me lojën.

Llapi dhe Trepça ’89 ndahen në paqe
Lexo po ashtu Llapi dhe Trepça ’89 ndahen në paqe

“Është mëkat që humbëm dy pikë të tjera. Ishte njësoj si në ndeshjen e parë ndaj Dritës”, ka thënë fillimisht Idrizi pas ndeshjes.

“Jam i kënaqur me angazhimin dhe vullnetin e këtyre lojtarëve, por për fat të keq, largohemi me vetëm një pikë. Ky është futbolli”.

“Presioni i Llapit e bëri të veten, por jam i kënaqur me lojtarët dhe me angazhimin e tyre”.

“Nëse vazhdojmë në mënyrë të tillë do të kemi suksese. Jemi pa disfatë që nga muaji mars”, përfundoi trajneri i mitrovicasve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori