Zlatan Ibrahimovic ka luajtur në të gjitha ligat më të forta evropiane dhe para se të transferohej në SHBA te skuadra e Los Angeles Galaxy, ai ka provuar edhe Ligën Premier, ku ka bartur fanellën e Manchester Unitedit.

Megjithatë, 37-vjeçari nuk ka mbetur shumë i impresionuar nga futbolli anglez që, sipas tij, është i mbivlerësuar.

“Futbolli në Angli ishte pikërisht ashtu siç e mendoja. Atje luhet futboll i shpejt me temp të lartë, por mendoj se kualiteti i ligës është i mbivlerësuar”, ka deklaruar Ibra për The Mirror, transmeton KP.

Zlatan Ibrahimovic (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

“Kur them i mbivlerësuar, mendoj për aspektin teknik. Megjithatë, atje luhet futboll i mirë dhe nëse nuk e ke shpejtësinë dhe intensitetin e duhur, nuk mund të luash”.

Të gjitha lajmet nga Zlatan Ibrahimovic Të gjitha lajmet nga Zlatan Ibrahimovic

“Nuk pendohem që kam luajtur aq shkurt në Ligën Premier, por imagjinojeni sikur të kisha shkuar atje 10 vite më parë”, ka theksuar Ibra.