Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për të zbuluar ndeshjet çerekfinale të Ligës së Evropës.

Hedhja e shortit të ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Evropës ka filluar nga ora 13:00.

Eliminohen Lyon e Dortmund, këto janë tetë skuadrat që kanë siguruar çerekfinalen në Ligën e Evropës Eliminohen Lyon e Dortmund, këto janë tetë skuadrat që kanë siguruar çerekfinalen në Ligën e Evropës

Arsenali, Atltico Madridi, CSKA Moska, Lazio, RB Leipzig, Marseille, Salzburg, Sporting CP janë tetë skuadrat që ishin pjesë e shortit për çerekfinale.

Edhe ky short si çdo short tjetër ka dhuruar përballje interesante.

Hidhet shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, Juventus - Real Madrid ndeshja kryesore Hidhet shorti për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, Juventus - Real Madrid ndeshja kryesore

Takimi më interesant në këtë fazë është padyshim ai në mes të RB Leipzig dhe Marseille, pasi Arsenali dhe Atletico Madridi kanë kundërshtar të lhetë në letër.

Ndeshjet çerekfinale janë paraparë të zhvillohet me 5 prill ndeshja e parë, ndërsa ajo kthyese me 12 prill.

Finalja e madhe e Ligës së Evropës do të mbahet me datë 16 maj, e mërkurë, në Stade de Lyon të Lyonit. /Telegrafi/

Çiftet çerekfinale të Ligës së Evropës:

RB Leipzig – Marseille 

Arsenal – CSKA Moskow 

Atletico Madrid – Sporting Lisbona 

Lazio – Salzburg