Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e 1/16 së finales në Kupën e Spanjës e njohur ndryshe si Copa del Rey.

Skuadrat e mëdha kanë kaluar tutje pa probleme si Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Sevilla, Sociedad, Valencia apo Athletic Bilbao.

E tanimë në ambientet e Federatës së Futbollit të Spanjës është tërhequr shorti për 1/8 e finales në Copa del Rey.

Barcelona nuk ka pasur fare fat në short, pasi do të luaj në udhëtim te Athletic Bilbao, derisa duel i vështirë e pret edhe Atletico Madridin në udhëtim te Real Sociedad.

Real Madridi do të përballet në udhëtim te Elche, derisa ka derbi lokal ku përballen Betis dhe Sevilla.

Çiftet në 1/8 e finales në Copa del Rey:

Atlético Baleares – Valencia

Girona – Rayo Vallecano

Sporting de Gijón – Cádiz

Elche – Real Madrid

Real Sociedad – Atlético de Madrid

Real Betis – Sevilla

Athletic Club – FC Barcelona

Real Mallorca – Espanyol

/Telegrafi/