Pas shumë lajmeve në lidhje me eliminim e Barcelonës nga Kupa e Mbretit, vendimi u morë dhe katalunasit do të jenë në garë.

Kjo pasi ankesa e Levantes erdhi jashtë afateve ligjore për ankim.

Barcelona e kishte futur në lojë futbollistin Chumi, i cili ishte i suspenduar shkaku i pesë kartonëve.

Barcelona do të përballet me Sevilla me ndeshjen e parë që e zhvillon si mysafir.

Real Madrid do të përballet me Gironan, një ndeshje tjetër e bukur që na pret  pasi pikërisht ky klub e ka eliminuar Atletico Madridin.

Getafe luan ndaj Valencias, ndëras Espanyol do ta pres në ndeshjen e parë Real Betisin. /Telegrafi/

Shorti i çerekfinales për Kupën e Mbretit 

Real Madrid vs Girona

Getafe vs Valencia

Sevilla vs Barcelona

Espanyol vs Real Betis

(Sipas kësaj radhe, skuadra e parë e luan ndeshjen e parë në shtëpi)