Eden Hazard dhe Thibaut Courtois duan të bashkohet përsëri me ish-bashkëlojtarin e tyre te Chelsea, N’Golo Kante.

Klubi mbretëror është i interesuar të përforcojë edhe më shumë skuadrën dhe njëri nga emrat më të përfolur është ai i francezit Kante.

Sipas raportimeve të para disa ditës, Chelsea dhe Reali kishin arritur tashmë marrëveshje për transferimin e francezit në Bernabeu.

Pas Hazardit, Reali arrin marrëveshje me Chelsean edhe për Kanten Pas Hazardit, Reali arrin marrëveshje me Chelsean edhe për Kanten

Në anën tjetër, mediumi Athletic shkruan se Hazard dhe Courtois kanë bërë presion që Reali të nënshkruajë me ish-bashkëlojtarin e tyre te Chelsea, Kante.

Dyshja u kanë thënë miqve të tyre që ata besojnë se Kante është lloji i saktë i lojtarit që Mbretërve iu mungon.

Sidoqoftë, me kontratën e tij që ka edhe disa vite dhe moshën 29 vjeç, transferimi i  Kantes mund të jetë shumë i vështirë për gjigantët e La Ligës. /Telegrafi/