LAJMI I FUNDIT:

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Barcelona është eliminuar nga çerekfinalja e Ligës së Kampionëve, ku pas dy ndeshjeve me Paris Saint Germain pësuan humbje me rezultat 6-4.

Katalunasit kishin fituar ndeshjen e parë në Paris, ndërsa në të dytën ishin në epërsi 1-0, por largimi nga loja i Ronald Araujos me karton të kuq prishi gjithçka.


Kjo gjë nuk i ka pëlqyer një nga futbollistëve më të mirë të Barcelonës, Ilkay Gundogan me gjermanin që ka thënë se eliminimi është i trishtueshëm.

Gundogan godet bashkëlojtarët e tij pas humbjes në El Clasico: Ajo që pash në dhomat e zhveshjes nuk më pëlqeu 
Lexo po ashtu Gundogan godet bashkëlojtarët e tij pas humbjes në El Clasico: Ajo që pash në dhomat e zhveshjes nuk më pëlqeu 

Gundogan ka goditur Araujon, duke thënë se mbrojtësi uruguaian gaboi në rastin e ndërhyrjes, pasi është dashur ta lë portierin të intervenoj dhe mos të përjashtohet nga loja.

“Jam shumë i zhgënjyer, kualifikimi ishte në dorën tonë, por ia dhuruam kundërshtarëve në mënyrën më të lehtë. Është pak e vështirë të mendosh se çfarë të bësh në momente si ai i Araujos, por nëse zgjedh të ndërhysh duhet të jesh i sigurt se do të kapësh topin”.

“Në të kundërt është më mirë që të pësosh gol, apo edhe ta lejosh kundërshtarin të dalë vetëm për vetëm me portierin pasi nuk dihet nëse Barcola do të shënonte me siguri. Mendoj se duhej që Araujo t’i dhuronte mundësinë portierit që të ndërhynte”.

“Kur mbetëm me një lojtar më pak atëherë ndeshja u ‘vra’ dhe ishte shumë e vështirë”, deklaroi mesfushori gjerman.

Por ndryshe nga Gundogan, trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez hodhi akuza në drejtim të gjyqtarit duke thënë se i dëmtoi me largimin e Araujos nga loja. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Sylvinho nuk e ftoi Myrto Uzunin në Euro, vjen reagimi i Granadas

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

Real Madrid dëshiron që ylli i Man Cityt të zëvendësojë Toni Kroosin

La Liga
U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

U raportua se ka blerë shtëpinë e Sergio Ramos në Madrid, por Mbappe ka marrë atë të legjendës tjetër të Realit

La Liga
Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Pengu i Sylvinhos për Euro 2024 është që nuk mund ta marrë një lojtar që ka pësuar lëndim së fundmi

Kombëtarja e Shqipërisë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Çmenduria e Man United për lojtarin që ka shkëlqyer vetëm këtë sezon - ofron 65 milionë euro

Çmenduria e Man United për lojtarin që ka shkëlqyer vetëm këtë sezon - ofron 65 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori