LAJMI I FUNDIT:

Griezmann zbulon sekretin e golave në vitin 2023

Griezmann zbulon sekretin e golave në vitin 2023

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann ka hapur formën e tij të motivuar nga familja në vitin 2023.

Reklama

Reprezentuesi francez luajti një rol kyç në garën e “Les Bleus” deri në finalen e Kupës së Botës “Katar 2022” dhe ai e mbajti atë formë në fillimin e detyrës së klubit në vitin 2023.

Griezmann ka regjistruar pesë asistime dhe katër gola në La Liga, që nga kthimi i tij nga Katari, teksa Atletico kërkon të përfundoj në një vend kualifikimi në Ligën e Kampionëve.

Si pjesë e kësaj forme, ish-ylli i Barcelonës tani është ngjitur në vendin e katërt në listën e golashënuesve të të gjitha kohërave të klubit, me 151 gola.

Legjenda e klubit, Luis Aragones është ende më i mirë në historinë e Atleticos, me 172 gola, por Griezmann po i afrohet shifrës së tij, nëse vazhdon normën aktuale.

Griezmann u pyet për përmirësimin e numrave të tij në muajt e fundit dhe 32-vjeçari pohoi se djali i tij ka qenë një motivues kryesor.

“A preferoj të shënoj apo të asistoj? Për momentin, unë preferoj të shënoj sepse djali im dëshiron të shohë babanë e tij duke shënuar gola!”, ka thënë fillimisht Griezmann për Mundo Deportivo.

“Por, në nivel personal dhe profesional, preferoj të asistoj, sepse është më e vështirë dhe më bën të lumtur”.

“Dua të thyej rekordin e golave ​​(në Atletico). Është një sfidë vërtet e rëndësishme për mua”, përfundoi sulmuesi francez.

Griezmann do të ngjitet në vendin e tretë në listën e golave ​​të Atleticos në sezonin 2022/23, me Francisco Campos me 153 gola dhe Adrian Escudero me 168 gola, një objektiv realist për sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/