LAJMI I FUNDIT:

Granit Xhaka flet për rëndësinë e Gabriel Jesus te Arsenali

Granit Xhaka flet për rëndësinë e Gabriel Jesus te Arsenali

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka thotë se Gabriel Jesus do t’u japë atyre një mundësi edhe më të madhe për titull.

Reklama

Topçinjtë kanë qenë pa sulmuesin e tyre që para Kampionatit Botëror pasi ai pësoi lëndim të ligamentit medial të gjurit ndërsa ishte në lojë për Brazilin në ndeshjen e fundit të grupit kundër Kamerunit dhe kërkoi një operacion që u përfundua me sukses më 6 dhjetor.

Pasi dukej fantastik në stërvitjen e mëngjesit të së mërkurës, kishte sugjerime se 25-vjeçari do të udhëtonte në Portugali me pjesën tjetër të skuadrës, por ai qëndroi në shtëpi.

Granit Xhaka po nënshkruan marrëveshje të re me Arsenalin - por sa fiton ai aktualisht
Lexo po ashtu Granit Xhaka po nënshkruan marrëveshje të re me Arsenalin - por sa fiton ai aktualisht

Mbetet për t’u parë se ku dhe kur Jesusi të riintegrohet, duke marrë parasysh që skuadra e Londrës veriore ka tre ndeshje të mbetura kundër Fulhamit, Sporting Lisbonës dhe Crystal Palace përpara se sezoni të ndalet për pushimin e parë ndërkombëtar të vitit, por në mendjen e Xhakës, një rikthim nuk mund të bëhet shpejt.

“Sigurisht, për shkak se ne humbëm edhe Edin, është shumë më e rëndësishme të rikthehet Gabi (Jesus)”, u tha Xhaka gazetarëve.

"Ma bëri rezervimin dhe nuk më la të paguaja darkën" - Jorginho flet për veprimin e Xhakës dhe zënkat që kishte në të kaluarën
Lexo po ashtu "Ma bëri rezervimin dhe nuk më la të paguaja darkën" - Jorginho flet për veprimin e Xhakës dhe zënkat që kishte në të kaluarën

“Edhe Leo është i lënduar dhe ai mund të luajë në këtë pozicion. Hap pas hapi, shpresoj që Gabi të jetë 100 për qind i aftë për të ndihmuar këtë skuadër sepse ne e dimë se ai mund të na ndihmojë”.

“Me qëndrimin e tij, me personalitetin e tij, ai është shumë, shumë e rëndësishme për ne”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Abazi konfirmon ankesën në FFK: Presim fitore në tavolinë

Abazi konfirmon ankesën në FFK: Presim fitore në tavolinë

Superliga
La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Kalo në kategori