Goli i Almir Kryeziut në garë për më të mirin e xhiros së dytë në Ligën e Konferencës

Sulmuesi kosovar Almir Kryeziu është futur në listën e ngushtë të UEFA-s për të fituar çmimin e golit më të mirë të xhiros së dytë në Ligën e Konferencës.

Kryeziu shënoi dje një gol mjaft të bukur në fitoren e Ballkanit me rezultat 2-0 ndaj Dinamo Zagrebit.

Këtë ai e bëri në minutën e 44-të të sfidës pas një asistimi perfekt nga Qendrim Zyba.

Lexo po ashtu Mediumi kroat për Ilir Dajën: Ky njeri qëndron prapa dy sikleteve më të mëdha të Dinamos

Përveç Kryeziut, pjesë e listës janë edhe Benjamin Nygren, Joshua King dhe Vincent Aboubakar.

Kujtojmë se Kryeziu u bë pjesë e Ballkanit gjatë afatit kalimtar veror pas një aventure tek klubi gjilanas Drita./Telegrafi/

Për të votuar për golin e Kryeziut, ju mund të klikoni KËTU

Driblimi magjik i Arda Guler ndaj Javi Galan ka pushtuar rrjetet sociale

Superkompjuteri simulon mbi 10 mijë herë rezultatin e Euro 2024, befason me shanset e fituesve të mundshëm