Mbrojtësi i Interit, Diego Godin, ka folur për aventurën te Interi dhe dëmtimin që e pësoi në ndeshje ndaj Juventusit.

Godin luajti më shumë se gjysmën e ndeshjes, por që u zëvendësua nga një dëmtim në gju.

“Në ndeshjen e fundit unë kisha një problem në gju, prandaj u zëvendësova, por nuk është asgjë e rëndësishme”.

Diego Godin . (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Ai tregon se është duke u përshtatur me një sistem të ri të lojës me tre mbrojtës, ndërsa e lavdëron tej mase trajnerin e ri.

“Unë jam duke u përshtatur me një sistem të ri loje dhe më një futboll ndryshe, megjithatë kjo është një përvojë e shkëlqyer”.

Godin në aksion

“Kam gjetur një klub fantastik siç është Interi, me një trajner të shkëlqyer”, ka thënë Godin. /Telegrafi/