LAJMI I FUNDIT:

Godin drejt largimit nga Interi, Tottenham futet në mesin e klubeve që e duan

Godin drejt largimit nga Interi, Tottenham futet në mesin e klubeve që e duan

Tottenham janë të interesuar që të sjellin Diego Godinin nga Interi në këtë verë, pasi Jose Mourinho e do mbrojtësin uruguaian.

Reklama

Ish-trajneri i Interit, tani në krye të Spurs, ishte përpjekur të mbrojtësin në Old Trafford gjatë periudhës sa ishte trajner i Manchester United.

Antonio Conte e solli ish-yllin e Atletico Madridit në Giuseppe Meazza verën e kaluar, por veterani nuk ka qenë në gjendje të bindë në Milano dhe Interi mund të ishte i gatshëm ta shiste  34-vjeçarin pas vetëm një sezoni.

Cavani gjatë një dueli me Diego Godin (Foto: FC Inter/Instagram)

Godin ka luajtur 17 ndeshje në Serie A këtë sezon dhe Tuttosport zbulon se Mourinho aktualisht po monitoron situatën e tij.

Tottenham mund të përballet me konkurrencë Nga Manchester United.

Edhe nga Spanja ka interesim për të, pasi Valencia është në ndjekje të tij me Godin që kinse është i interesuar për një rikthim në Spanjë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori