Portali i njohur sportiv Goal.com ka zgjedhur formacionin më të mirë të sezonit 2018/18 në La Liga.

Sezoni i rregullt në La Liga ka përfunduar me Barcelonën që ka fituar titullin edhe këtë sezon.

Futbollistët e Barcelonës ishin pikërisht ata që dominuan në formacionin më të mirë të sezonit në La Liga.

Barcelona asnjëherë në histori nuk ka pasur diferencë më të madhe me Real Madridin Barcelona asnjëherë në histori nuk ka pasur diferencë më të madhe me Real Madridin

Portali i njohur Goal.com ka zgjedhur formacionin më të mirë të sezonit 2018/19, ku katër lojtarë vijnë nga Barcelona, të ndjekur me tre të Atletico Madridit.

Parejo, Oblak dhe Messi (Foto: Getty/Goal)

Sevilla, Valencia, Celta Vigo dhe Getafe përfaqësohen nga një lojtarë, ndërsa befasia është se Real Madridi nuk ka asnjë futbollist.

Më poshtë Telegrafi ua sjell formacionin më të mirë të sezonit 2018/19 në La Liga:

Jan Oblak | Atletico Madrid

Damian Suarez | Getafe

Gerard Pique | Barcelona

Diego Godin | Atletico Madrid

Jordi Alba | Barcelona

Pablo Sarabia | Sevilla

Dani Parejo | Valencia

Rodri | Atletico Madrid

Lionel Messi | Barcelona

Luis Suarez | Barcelona

Iago Aspas | Celta

Formacioni i sezonit në La Liga:

/Telegrafi/