Gjilani mposht Prishtinën në derbin e tensioneve

Ndeshja mes Gjilanit dhe Prishtinës, që është edhe derbi i kësaj jave, u mbyll me fitoren e gjilanasve me rezultat 2-1, ku rol të madh luajti përjashtimi i portierit prishtinas Visar Bakaj.

Pjesa e parë ishte e fortë dhe me ndërprerje të shumta, ku Prishtina ishte më e mirë me dy raste.

Oto John kishte të dy rastet, por goditjet e tij shkuan mbi portë.

Pjesa e dytë ishte më dinamike, ndërsa rasti më diskutabil erdhi në minutën e 47-të.

Gjyqtari Krashnik Vula e ndëshkoi me karton të kuq, portierin e Prishtinës, Visar Bekaj, me motivin që kishte shkaktuar goditje dënimi.

Nga ajo goditje dënimi erdhi edhe goli i parë, ku Frenc Veliu shënoi nga goditja e dënimit për 1-0.

Prishtina u hodh në sulm dhe la hapësira të mëdha pas dhe nga një kundërsulm erdhi edhe goli i dytë i ndeshjes.

Gerard Progni shënoi në portën e Gland Haxhos, pasi ky kishte lëshuar pozitën e tij.

Prishtina krejt çka bëri ishte një gol nga goditja e dënimit me Armend Thaqin (2-1).

Pas ndeshjes u krijua një tollovi e madhe, ndërsa Policia e Kosovës, spërkati me sprej lotsjellës trajnerin e Prishtinës, Armend Dallku.

Gjilani kalon në pozitën e tretë me këtë fitore me 58 pikë, ndërsa Prishtina bie në pozitën e katërt me në pikë më pak. /Telegrafi/

“Doja të shihja vetëm gjëra që lidhen me vdekjen, nuk është për të çmendurit”, historitë e disa yjeve botërore që kanë vuajtur nga depresioni