Juventusi do të bëjë një vlerësim të skuadrës në fund të edicionit, pasi që disa lojtarë nuk kanë bindur drejtuesit.

Reklama

Huazimi dyvjeçar i spanjollit në Torino skadon në verë dhe Zonja e Vjetër nuk dëshiron të paguajë 35 milionë euro.

Bianconerët mund të ofrojnë 15 milionë euro për të nënshkruar me Moratan. Sulmuesi ka shënuar vetëm 11 gola në 41 paraqitje këtë sezon dhe Juventus pagoi 20 milionë euro për huazimin e tij dyvjeçar në vitin 2020. Morata nuk është lojtari i vetëm me një të ardhme të pasigurt në Torino.

Massimiliano Allegri do të bëjë vlerësimin e tij në fund të sezonit dhe disa futbollistë duhet të bindin klubin se e meritojnë të qëndrojnë edhe për një sezon.

Reklama

Mes tyre, janë Federico Bernardeschi dhe Mattia De Sciglio, të cilëve kontratat e tyre u skadojnë në fund të sezonit. Sulmuesi anëso mund të largohet pasi nuk është i gatshëm të pranojë ulje page për të zgjatur qëndrimin e tij.

Reklama

De Sciglio, nga ana tjetër, duket më afër nënshkrimit të një vazhdimi të kontratës, por asnjëra palë nuk ka marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen.

Alex Sandron, do të hidhet në treg në fund të sezonit, ndërsa Luca Pellegrini duhet të dëshmojë se mund të bëhet një zëvendësues për brazilianin.

Ish-lojtari i Genoas ka 16 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon dhe kontrata e tij skadon në vitin 2025.

Reklama

E ardhmja e Arthurit është gjithashtu e paqartë me brazilianin që nuk ka qenë kurrë titullar i rregullt në Torino këtë sezon. Ai nuk është një nga lojtarët e preferuar të Allegrit, por situata e tij me kontratë mund ta bëjë të vështirë për Juventusin të gjejë klub për ish-lojtarin e Barcelonës.

Reklama

Juventusi është i hapur ta shesë, apo a huazojë për të shmangur një humbje të konsiderueshme kapitali.

Moise Kean ka qenë një nga lojtarët më zhgënjyes këtë sezon, me vetëm pesë gola në 35 paraqitje.

Juventusi ka detyrimin ta blejë atë nga Evertoni në vitin 2023, kështu që do të jetë e vështirë për gjigantët e Serisë A të ndajnë rrugët me 22-vjeçarin pasi Toffees nuk janë të gatshëm ta marrin atë përsëri.

Reklama

Juventus shpreson se italiani do të tërheqë interes nga klubet e tjera të Ligës Premier në pjesën e fundit të sezonit. /Telegrafi/