LAJMI I FUNDIT:

Gazetari specialist për transferimet e lojtarëve, Fabrizio Romano, e ka befasuar futbollistin japonez me informacione: As gruaja ime nuk e dinte për këtë ofertë

Gazetari specialist për transferimet e lojtarëve, Fabrizio Romano, e ka befasuar futbollistin japonez me informacione: As gruaja ime nuk e dinte për këtë ofertë

Mbrojtësi japonez Maya Yoshida ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me Schalke 04 dhe në profilin e tij në Twitter ka vlerësuar informacionet e dhëna nga gazetari sportiv Fabrizio Romano, duke thënë se as gruaja e tij nuk i ka ditur ofertat e mëparshme që ai ka refuzuar.

Reklama

Yoshida mbërriti te Schalke nga Sampdoria si lojtar i lirë për shkak se i kishte skaduar kontrata me këtë klub nga Italia dhe pasi mbërriti në Gjermani ai iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore dhe nënshkroi kontratë njëvjeçare.

“Specialisti i transferimeve”, Fabrizio Romano, ishte i pari që njoftoi se Yoshida do të bëhet lojtar i ri i Shalkes dhe shtoi gjithashtu se japonezi refuzoi ofertën e Trabzonspor nga Turqia, gjë që e habiti veçanërisht Yoshidan.

“Ky njeri është një mrekulli! As gruaja ime nuk e dinte për Trabzonsporin”, ka shkruar Yoshida.

33-vjeçari në karrierën e tij të deritanishme ka luajtur për Nagoya Grampus, nga ku erdhi në Evropë në vitin 2010 dhe nënshkroi për Venlo.

Pas dy sezonesh në këtë klub, ai u bashkua me Southampton, ku luajti për tetë vjet, dhe më pas luajti për Sampdoria për dy vjet.

Ai bëri debutimin e tij për kombëtaren japoneze në vitin 2010. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori