Futbolli aktualisht është i bekuar me disa të rinj të talentuar, të cilët kanë pushtuar botën në sezonet e fundit, e në veçanti këtë aktualin, duke luajtur për klubet më të mëdha të botës.

Bota e futbollit ka parë shumë talent të mëdhenj në vitet e fundit dhe shumë nga ta kanë befasuar të gjithë për nivelin e treguar.

Shumë adoleshent po luajnë për klubet më të mëdha evropiane dhe mediat nuk kanë se si të mos merren me ta.

Jo vetëm Moukoko: 15 yje të ardhshëm që nuk kanë mbushur ende 18 vjeç, por pritet ta sundojnë botën e futbollit me talentin e tyre Jo vetëm Moukoko: 15 yje të ardhshëm që nuk kanë mbushur ende 18 vjeç, por pritet ta sundojnë botën e futbollit me talentin e tyre

Por, kush është më i miri në botë momentalisht nga futbollistët e mrekullueshëm adoleshentë?

Tifozë të ndryshëm në cilësinë e votuesve kanë dhënë përgjigjen e tyre pikërisht për këtë pyetje në mediumin e njohur Goal.

Reklama

Publikimi ka renditur lojtarët më të mirë në botë aktualisht që kanë lindur nga 1 janari 2003, ose më vonë dhe pjesë e listës janë disa emra me të vërtet shumë të talentuar.

Reklama

Telegrafi më poshtë u sjell ‘top 10’ prej tyre dhe është shumë e vështirë të debatosh me ndonjërin nga zgjedhjet e Goal.com.

10.Ricardo Pepi (Augsburg)

9.Benjamin Sesko (Red Bull Salzburg)

8.Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund)

7.Devyne Rensch (Ajax)

6.Rayan Cherki (Lyon)

5.Harvey Elliott (Liverpool)

4.Jamal Musiala (Bayern Munich)

3.Gavi (Barcelona)

2.Florian Wirtz (Bayer Leverkusen)

1.Jude Bellingham (Borussia Dortmund)

/Telegrafi/