LAJMI I FUNDIT:

Galata është në pritje, Sandro kërkon ndërprerjen e kontratës me Juven

Galata është në pritje, Sandro kërkon ndërprerjen e kontratës me Juven
(Foto: Getty Images)

Alex Sandro thuhet të jetë në bisedime për ndërprerjen e kontratës me Juventusin dhe Galatasaray i dëshiron shërbimet e tij.

Mbrojtësi i majtë ka kontratë deri në qershor të vitit 2024, por planifikon ta ndërpresë më herët.

Braziliani është pjesë e Zonjës së Vjetër nga viti 2015 dhe mund të largohet nga Torino në javët e ardhshme, i gatshëm për një aventurë të re, pas tetë vitesh me fanellën bardhezi.

Revolucion te Juventusi: Pesë lojtarët që pritet të largohen në verë
Lexo po ashtu Revolucion te Juventusi: Pesë lojtarët që pritet të largohen në verë

Siç raporton faqja e Gianluca Di Marzio, ekipi përfaqësues i Sandros është në bisedime të vazhdueshme me Juven që të arrijnë marrëveshje për ndërprerjen e kontratës.

Në këtë mënyrë, do të mund ta largohej si lojtar i lirë këtë verë dhe Galatasaray është duke qëndruar gati për t’i siguruar shërbimet e 32-vjeçarit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori