0Shares

Ka përfunduar java e shtatë në kampionatin zviceran me shkëlqimin e shumë futbollistëve shqiptarë.

E përditshmja zvicerane Blick, ka publikuar edhe formacionin më të mirë të javës së shtatë në elitën e futbollit zviceran.

Kësisoj janë tre futbollistë shqiptarë që kanë zënë vend në formacionin më të mirë.

Mbrojtësi i Kosovës, Benjamin Kololli shënoi një gol të jashtëzakonshëm në fitoren e Lausannes ndaj Baselit 1-2.

Në mesfushë është vendosur Pajtim Kasami i cili debutoi me Sionin në humbjen 3-2, por shqiptari nga Maqedonia shënoi një gol dhe ishte pjesëmarrës në golin e dytë.

Ndërkohë në pozitën e sulmit është vendosur super talenti nga Kosova, Shkëlqim Demhasaj i cili shpëtoi Luzernin nga humbja.

Demhasaj fillimisht asistoi për 1-2, ndërsa pesë minuta para fundit të ndeshjes barazoi rezultatin 2-2 ndaj Thunit. /Telegrafi/

Formacioni më i mirë i javës në kampionatin zviceran:

Castella, Glarner, Bergstrom, Lotomba, BENJAMIN KOLOLLI, PAJTIM KASAMI, Sigurnjsson, Ngamaleu, Nsame, SHKËLQIM DEMHASAJ, Campo.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)