Mbrëmë është mbajtur ceremonia e madhe e çmimit të lojtarit të vitit, ndryshe e njohur si ‘The Best’ nga FIFA.

Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë i vitit nga shtëpia e futbollit botëror, derisa ka mposhtur Virgil van Dijkun dhe Cristiano Ronaldon.

FIFA po ashtu ka zgjedhur edhe portierin e vitit që e fitoi Alisson Becker i Liverpoolit, trajnerin e vitit, që e fitoi Jurgen Klopp dhe formacionin me lojtarët me paraqitjen më të mirë.

Por, MARCA ka përpiluar formacionin me lojtarët me paraqitjen më të dobët në sezonin e kaluar, gjersa Lorris Kariuss gjendet në portë.

Zyrtare: Formacioni më i mirë apo ‘FIFPro World XI’ - Messi e Ronaldo në sulm, Van Dijk e De Jong pjesë e më të mirëve Zyrtare: Formacioni më i mirë apo ‘FIFPro World XI’ - Messi e Ronaldo në sulm, Van Dijk e De Jong pjesë e më të mirëve

Mbrojtja përbëhet nga katërshja, Lichtsteiner, Kurzaëa, Phil Jones dhe Shkodran Mustafi, derisa mesfusha është e përbërë nga Coutinho, Renato Sanchez dhe Fred,

Në sulm gjenden Javier Pastore, Promes dhe Alexis Sanchez. /Telegrafi/