LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i mundshëm i Ballkanit ndaj Sivassporit

Formacioni i mundshëm i Ballkanit ndaj Sivassporit

Kampioni i Kosovës, Ballkani është gati për ndeshjen ndaj Sivassporit në kuadër të grupeve në Ligën e Konferencës.

Reklama

Ballkani e pret Sivassporin në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, me fillim nga ora 21:00 në ndeshjen e katërt të Grupit G.

Pas fitores në Turqi me rezultat 4-3, kjo ndeshje pritet të jetë e zjarrtë, pasi të katër skuadrat kanë nga katër pikë dhe do të kërkojnë maksimumin për të siguruar kalimin tutje.

Për këtë ndeshje, trajneri Ilir Daja ka bërë të gjitha përgatitjet dhe beson në ekipin e tij dhe ndihmën e tifozëve për një rezultat pozitiv.

Megjithatë, ekipi therandas do t’i ketë disa mungesa të theksuara përfshirë emra si kapiteni Edvin Kuc, Nazmi Gripshi dhe Astrit Thaqi.

Por, si do të luajë Daja në këtë përballje?

Telegrafi mëson se trajneri i Ballkanit nuk pritet të bëjë asnjë ndryshim nga ndeshja e fundit.

Kështu, Daja pritet t’i besojë emrave të njëjtë edhe për këtë përballje në Prishtinë dhe formacionit 3-5-2, i cili në disa raste transformohet 3-4-3.


Meriton Korenica është ai i cili herë do të mbulojë mesfushën qendrore me Qëndrim Zybën dhe Lindon Emërllahun, dhe herë do t’i bashkohet sulmit së bashku me Ermal Krasniqin dhe Albion Rrahmanin.

Ky pritet të jetë formacioni edhe për këtë ndeshje

Këtë formacion e kemi para shumë shpesh te Ballkani në Evropë, por edhe në Superligën e Kosovës.


Ballkani: Frashëri; Dellova, Jashanica, Sinani; Ar.Thaqi, Zyba, Emerllahu, Potoku; Korenica; Krasniqi, Rrahmani;

Sivasspor: Vural; Paluli, Goutas, Osmanpasa, Ciftci; Ulvestad, Yalcin; Yesilyurt, Saba, Gradel; Yatabare


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori