LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i Serie A – shumë befasi, vetëm Ronaldo nga Juventusi

Formacioni më i mirë i Serie A – shumë befasi, vetëm Ronaldo nga Juventusi

Serie A në fundjavë do ta mbyll edicionin 2018/2019, ku Juventusi është psalur kampion.

Në fundjavë do të dihen edhe klubet që do të luajnë në Evropë në edicionin e ardhshëm, pasi përveç Juves dhe Napolit, të tjerat janë në garë.

Formacioni i goal.com ka shumë befasi, pasi ka shpërndarje të madhe, pothuajse në krejt kampionatin.

Të gjitha lajmet nga Serie A
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Serie A

Juventusi e ka vetëm një lojtarë në formacion, Cristiano Ronaldon. Edhe Napoli që doli i dyti e ka vetëm një lojtar, Kalidou Koulibalyn.

Atalanta që është befasia e kampionatit ka dy lojtarë: Papu Gomez dhe Josip Ilicic.

Më poshtë e gjeni formacionin më të mirë të Serie A./Telegafi/

#1 Alessio Cragno | Cagliari

#2 Pol Lirola | Sassuolo

#3 Armando Izzo | Torino

#4 Kalidou Koulibaly | Napoli

#5 Cristiano Biraghi | Fiorentina

#6 Manuel Lazzari | SPAL

#7 Nicolo Barella | Cagliari

#8 Papu Gomez | Atalanta

#9 Josip Ilicic | Atalanta

#10 Fabio Quagliarella | Sampdoria

#11 Cristiano Ronaldo | Juventus

Formacioni i sezonit


Në trend Sport

Më shumë
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Serie A
Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Premier League
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Premier League
Kalo në kategori