Serie A në fundjavë do ta mbyll edicionin 2018/2019, ku Juventusi është psalur kampion.

Në fundjavë do të dihen edhe klubet që do të luajnë në Evropë në edicionin e ardhshëm, pasi përveç Juves dhe Napolit, të tjerat janë në garë.

Formacioni i goal.com ka shumë befasi, pasi ka shpërndarje të madhe, pothuajse në krejt kampionatin.

Të gjitha lajmet nga Serie A Të gjitha lajmet nga Serie A

Juventusi e ka vetëm një lojtarë në formacion, Cristiano Ronaldon. Edhe Napoli që doli i dyti e ka vetëm një lojtar, Kalidou Koulibalyn.

Atalanta që është befasia e kampionatit ka dy lojtarë: Papu Gomez dhe Josip Ilicic.

Më poshtë e gjeni formacionin më të mirë të Serie A./Telegafi/

#1 Alessio Cragno | Cagliari

Reklama

#2 Pol Lirola | Sassuolo

#3 Armando Izzo | Torino

#4 Kalidou Koulibaly | Napoli

#5 Cristiano Biraghi | Fiorentina

#6 Manuel Lazzari | SPAL

#7 Nicolo Barella | Cagliari

#8 Papu Gomez | Atalanta

#9 Josip Ilicic | Atalanta

#10 Fabio Quagliarella | Sampdoria

#11 Cristiano Ronaldo | Juventus

Formacioni i sezonit