Serie A pret që ta zhvillojë edhe një ndeshje që ta mbyll gjysmë e kampionatit.

Goal.com e ka zgjedhur formacionin më të mirë të stinorit, ku mungon në sulm Mauro Icardi, që është në krye të renditjes së top –shënuesve.

Në vend të tij është zgjedhur Ciro Immobile, që ka shënuar një gol më pak, por ka asistuar gjashtë herë më shumë se argjentinasi.

Për portën është preferuar Samir Handanovic, i cili mbetet më meritori për sukseset e Interit deri më tani.

Mbrojtja përbëhet nga tre, por edhe me dy anësor.

Dy mesfushorët janë Miralem Pjanic dhe Jorginho, ndërsa sulmi përbehet nga Inisgne, Immobile dhe Luis Alberto.

Lider në Serie A është Napoli i përcjellë nga Juventusi me një pikë diferencë. /Telegrafi/    

SAMIR HANDANOVIC | INTER

MEDHI BENATIA | JUVENTUS

MILAN SKRINIAR | INTER

KALIDOU KOULIBALY | NAPOLI

ANTONIO CANDREVA | INTER

MIRALEM PJANIC | JUVENTUS

JORGINHO | NAPOLI

ALEKSANDAR KOLAROV | ROMA

LUIS ALBERTO | LAZIO

CIRO IMMOBILE | LAZIO

LORENZO INSIGNE | NAPOLI

FORMACIONI