Kampionati anglez është në vlugun më të lartë me Liverpoolin që është lider.

Ata kanë katër pikë më shumë se sa Manchester City, ndërsa Tottenham dhe Chelsea janë në pozitat tre dhe katër.

Janë zhvilluar 18 ndeshje deri më tani dhe ka mbetur vetëm edhe një që të mbyllet stinori vjeshtor.

Nesër (e mërkurë) zhvillohet xhiro e 19-të.

Deri më tani ka pasur disa yje që kanë shkëlqyer në aspektin individual.

Goal.com e ka përpiluar formacionin e sezonit deri më tani, ku katër lojtarë janë të Liverpoolit.

Nga dy lojtarë i kanë Manchester City, Chelsea dhe Arsenali,  ndërsa me një lojtar në formacion prezantohet Tottenhami. /Telegrafi/

Alisson | Liverpool

Cesar Azpilicueta | Chelsea

Virgil van Dijk | Liverpool

Aymeric Laporte | Manchester City

Andrew Robertson | Liverpool

Lucas Torreira | Arsenal

Raheem Sterling | Manchester City

Eden Hazard | Chelsea

Mohamed Salah | Liverpool

Pierre-Emerick Aubameyang | Arsenal

Harry Kane | Tottenham

Formacioni i Ligës Premier