Java e 25-të në Ligën Premier u karakterizua me fitoren e thellë të Southamptonit ndaj Sunderlandit, atë të Manchester Unitedit kundër Watfordit dhe Liverpoolit ndaj Tottenhamit.

Nuk duhet harruar edhe fitorja e Arsenalit ndaj Hull Cityt me rezultat 2-0.

Në formacionin e javës nga Goal.com janë tre lojtarë të Southamptonit, dy të Man Utd, Arsenalit dhe Swanseas, ndërsa nga një lojtar kanë Liverpooli dhe Burnley.

Më poshtë keni formacionin e plotë:

Cech; Olsson; Keane, Mawson, Cedric; Herrera, Chamberlain, Martial, Tadic, Mane; Gabbiadini.