Portali i njohur sportiv Sportskeeda ka përpliuar formacion më të mirë të javës së 12-të në Ligën Premier.  

Java e 12-të në Ligën Premier ka sjell shumë aksion dhe ndeshje interesante.

Nga derbi i javës në mes të Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit e deri te përballja Chelsea-Everton, gjithçka ishte interesante për tifozët.

City vazhdon si lider dhe i pamposhtur në Ligën Premier, triumfon në derbi ndaj Unitedit City vazhdon si lider dhe i pamposhtur në Ligën Premier, triumfon në derbi ndaj Unitedit

Shumë lojtarë kanë treguar formë të lartë dhe kështu e kanë vendosur veten në formacionin më të mirë të përpiluar nga Sportskeeda.

Sportskeeda ka zgjedhur formacionin 4-3-3, ku porta i është besuar portieri të Burnley, Joe Hart.

Man City vazhdon dominimin (Foto: Mike Hewitt/Getty Images/Guliver)

Në mbrojtje, në krahun e djathtë është zgjedhur Alexander Arnold, në të majtin Jose Holebas, ndërsa qendra i është besuar Juan Foyth dhe Aymeric Laporte.

Chelsea ndalet në shtëpi nga Evertoni Chelsea ndalet në shtëpi nga Evertoni

Mesfusha prej tre futbollistëve përbëhet nga Jonathon Hogg, David Silva dhe Aaron Ramsey.

Në sulm vend kanë zënë Anthony Martial, Sergio Aguero dhe Mohamed Salah.

Formacioni i javës në Ligën Premier: Hart, Alexander Arnold, Foyth, Laporte, Holebas; Silva, Ramsey, Hogg; Martial, Aguero, Salah; /Telegrafi/