Liga e Kampionëve ka zgjedhur formacionin më të mirë të javës së dytë të grupeve.

Në këtë të martë e mërkurë mbrëma janë zhvilluara ndeshjet e dyta të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Edhe në këtë javë shumica e rezultateve ishin të pritshme, por nuk munguan as befasitë.

Të gjitha lajmet rreth Ligës së Kampionëve Të gjitha lajmet rreth Ligës së Kampionëve

Në aspektin individual po ashtu pati lojtarë që treguan nivel të lartë dhe shkëlqyen me gola dhe paraqitje të mira.

Liga e Kampionëve ka zgjedhur formacionin më të mirë të javës së dytë të grupeve.

Messi zgjidhet lojtari më i mirë edhe në javën e dytë të Ligës së Kampionëve Messi zgjidhet lojtari më i mirë edhe në javën e dytë të Ligës së Kampionëve

Në këtë formacion dominojnë futbollistët e Romës që janë tre gjithsej, ndërsa Juventusi dhe Barcelona kanë nga dy lojtarët.

Më poshtë Telegrafi ua sjell formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve.

Portier: Neto (Valencia) – 7 pikë

Mbrojtës: Alessandro Florenzi (Roma) – 9 pikë, Leonardo Bonucci (Juventus) – 9 pikë, Alex Telles (Porto) – 9 pikë, Jordi Alba (Barcelona) – 10 pikë

Mesfushorë: Cengiz Under (Roma) – 14 pikë, Marco Reus (Dortmund) – 13 pikë, Philippe Coutinho (Barcelona) – 10 pikë

Sulmues: Paulo Dybala (Juventus) – 14 pikë, Edin Dzeko (Roma) – 14 pikë, Neymar (Paris) – 14 pikë

/Telegrafi/