Kosova është nikoqir i Maltës për ta zhvilluar ndeshjen e tretë në kuadër të Grupit 3 të Ligës D, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Përfaqësuesja jonë do ta kërkojë triumfin dhe tri pikët në këtë përballje, ku konsiderohet favorite.

Përzgjedhësi Bernard Challandes tashmë i ka kumtuar taktikat e tij dhe e ka zgjedhur formacionin me të cilin do ta nisë sfidën.

Formacioni startues i Kosovës: Samir Ujkani, Fidan Aliti, Herolind Shala, Hekuran Kryeziu, Arber Zeneli, Amir Rrahmani, Valon Berisha, Mergim Vojvoda, Benjamin Kololli, Vedat Muriqi, Edon Zhegrova.

Formacioni startues i Maltës: Andrew Hogg, Joseph Mbong, Steve Borg, Andrei Agius, Paul Fenech, Michael Mifsud, Andre Schembri, Rowen Muscat, Clayton Failla, Juan Corbolan, Ferdinando Apap.

Në dy ndeshjet e para, Kosova ka regjistruar një barazim dhe një fitore, dhe pozicionohet në vend të parë në grup me katër pikë.

Malta është në fund të grupit me një barazim dhe një humbje, gjegjësisht ka arkëtuar vetëm një pikë. /Telegrafi/

(Foto: uefa.com)