LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Juve shpreson të kthehet te fitorja ndaj Sampdorias

Formacionet zyrtare: Juve shpreson të kthehet te fitorja ndaj Sampdorias

Në Allianz Stadium zhvillohet ndeshja e javës së 26-të në Serie A ndërmjet Juventusit dhe Sampdorias.

Pas humbjes nga Roma, Bianconerët synojnë të rikthehen te fitorja për të arkëtuar pikë të plota në këtë përballje.

Trajnerët Massimiliano Allegri dhe Dejan Stankovic kanë bërë zgjedhjen e formacioneve startuese të kësaj sfide.

Sampdoria ka arkëtuar vetëm 12 pikë deri më tani dhe ndan fundin e tabelës me Cremonesen.


Formacioni startues i Juventusit: Perin; Bremer, Bonucci, Danilo; De Sciglio, Barrenechea, Rabiot, Kostic; Fagioli, Miretti; Vlahovic.

Formacioni startues i Sampdorias: Turk; Amione, Gunter, Nuytinck; Zanoli, Rincón, Winks, Augello; Djuricic, Leris; Gabbiadini.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori