Interi është nikoqir i Torinos në Giuseppe Meazza për ndeshjen e xhiros së 19-të në Serie A.

Reklama

Nerazzurrët kanë liderë të kampionatit me katër pikë më shumë se përcjellësit e parë, Napoli dhe Milan, ashtu që duan ta ruajnë ose ta rritin më shumë avantazhin.

Torino ka arkëtuar 25 pikë deri më tani dhe pozicionohet në vend të 11-të në renditjen tabelore.

Trajnerët Simone Inzaghi dhe Ivan Juric do t’i vënë përballë taktikat e tyre në këtë sfidë.

Formacioni startues i Interit: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Vidal, Brozovic, Çalhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martinez.

Formacioni startues i Torinos: Milinkovic-Savic; Dijdji, Bremer, Buongiorno; Singo, Lukic, Pobega, Aina; Brekalo, Pjaca; Sanabria.

Reklama

/Telegrafi/